22/12/2022

-

21:54

Zvezda srušila Olimpijakos u Pireju, svemogući Petrušev predvodio crveno-bele do iznenađenja - Copyright MN Press

Partizan je napravio jedno, a Crvena zvezda i drugo iznenađenje ove večeri u Evroligi. Ekipa Duška Ivanovića srušila je Olimpijakos u Pireju 90:86 (22:21, 23:20, 17:24, 24:25).

Crveno-beli su gubili u prvom poluvremu, kao i u većem delu treće četvrtine, a onda kada je bilo najpotrebnije, čvrstom odbranom i lepršavom igrom u napadu preokrenuli rezultat, a čak u jednom momentu poveli i sa 11 razlike.

Ipak, ekipa koja poseduje kvalitet kao Olimpijakos, nije se predala, uhvatili su Pirejci rezultatski priključak ali je Zvezda mirno privela duel kraju. Ključna bacanja pogodio je Luka Vildosa.

Upravo je Argentinac ponovo pokazao da je neverovatan igrač, predvodio je sastav Duška Ivanovića sa 22 poena, bio je nerešiva enigma za Olimpijakos i još jednom je bio pravi lider.

Kao heroj iz senke nametnuo se Filip Petrušev koji iz utakmice u utakmicu pokazuje da poseduje neverovatan potencijal. Večeras je imao 14 poena ali i četiri izuzetno važne blokade.

Sa druge strane, Olimpijakos su predvodili Kostas Slukas i Tarik Blek sa 14 poena, dok je maksimalno neutralisan Saša Vezenkov koji je dodao 13.

Beogradski crveno-beli su sada na skoru 8-7, dok su pirejci na učinku od devet pobeda i šest poraza.

Četvrta četvrtina

40' Kraaaj! Vildosa rešava pitanje pobednika i Zvezda je upisala još jedan veliki trijumf!

40' Slukas je promašio trojku za pobedu, 5 sekundi do kraja, bacanja za Vildosu.

40' Oliijakos ima napad za izjednačenje ili pobedu. Sprema se velika drama u Pireju. 15 sekundi do kraja, Zvezda vodi 86:84.

39' Vildosa pogađa oba slobodna bacanja i vraća Zvezdu na plus 5. 79:84.

38' Održava Zvezda prednost ali Olimpijakos pokušava da se vrati u meč čvrstom odbranom. 77:82.

33' Dvocifreno vođstvo crvenobelih. Trojka Dobrića z apotpunu tišinu u hali "mira i prijateljstva". 63:73.

32' Uvećava Zvezda prednost! 63:70.

Treća četvrtina

30' Kakav završetak četvrtine za Zvezdu! Vodi ekipa sa Malog Kalemgedana 65:62 pred poslednji kvartal.

29' Ponovo Zvezda prilazi na minus jedan. 60:59.

27' Brzo su Piejci vratili veliku prednost i vode 59:51.

24' Sjajan start drugog poluvremna za Zvezdu. Vildosa vezuje 5 poena i smanjuje na 51:50 za Olimpijakos.

Druga četvrtina

20' Potpuno se Zvezda vratila u igru! Plus tri za Olimpijkos na kraju prvog poluvreman. 45:41

17' Dvocifrena prednost za Pirejce. 42:32.

15' Stefan Lazarević pokazuje koliko je koristan u igri. 33:28.

13' Grčka ekipa igra mirno i nastavlja da uvećava svoju prednost. 33:24.

Prva četvrtina

10' Kraj prve deonice. Veoma brzo je Olimpijakos došao do preokreta i vodi 22:21.

8' Vrlo pametn igra Zvezde. Pronalaze puleni Duška Ibvanovića dobra rešenja i vode 21:15.

5' Efikasan početak meča. 11:10 za Olimpijakos.

1' Meč je počeo. Starteri za Olimpijakos: Volkap, Kenan, Vezenkov, Papanikolau i Boloboj. Startna petorka za Crvenu zvezdu: Vildoza, Nedović, Lazić, Lazarević i Mitrović

Pre duela, Duško Ivanović, trener crveno belih je rekao:

"Olimpijakos je jedan od najjasnijih kandidata za Fajnal for. Poznaju se odlično, igraju po automatizmu, sjajni u odbrani, napadu. Statistički su možda i najbolja ekipa dosad. Biće veoma teško. Ovi momci imaju karakter da svaku utakmicu žele da pobede, pa ćemo videti", rekao je trener Duško Ivanović uoči meča u Grčkoj.

Ivanović na ovom meču neće moći da računa na Nikolu Ivanovića i Hasana Martina, dok najnovije pojačanje Fakundo Kampaco neće igrati zbog administrativnih problema. On se trenutno nalazi sa ekipom u Grčkoj.