15/01/2023

-

21:24 >> 21:28

Crvena zvezda Meridianbet savladala Budućnost u Podgorici - Copyright MN Press

​Crvena zvezda Meridianbet je ubedljivo savladala Budućnost u Podgorici 76:56 (19:12, 18:13, 16:18, 23:13) u okviru 15. kola AdmiralBet ABA lige. Crveno-beli su odličnom odbranom potpuno zatvorili protivnika, dok su u napadu veoma efikasni bili Fakundo Kampaco i Luka Mitrović.

Budućnost je imala dobar period tokom treće četvrtine, ali je Duško Ivanović pravovremenim tajm-autom sprečio nastavak serije domaćina.

Zvezda je pred završnih deset minuta imala prednost od 10 poena razlike, ali ju je još više uvećala tokom završnice i pojedini gledaoci su razočarani napuštali halu nekoliko minuta pre kraja meča.

Najefikasniji igrač bio je već pomenuti Luka Mitrović, odmah iza njega bio je Ognjen Dobrić sa 18 poena, četiri skoka i dve asistencije, dok je Kampaco utakmicu završio sa 14 poena, dva skoka i čak 12 asistencija. U redovima domaćina najistaknutiji bio je Erik Grin sa 12 poena, dva skoka i jednom asistencijom.

U narednom kolu Zvezdu očekuje duel sa Cedevitom, ali pre toga gostovanje Žalgirisu u okviru Evrolige. Podgoričanu u narednoj rundi gostuju ekipi MZT-a.

Budućnost: Rejnolds 3, Bel Hejns 6, Šehović, Atić 3, Kaba, Lazić 4, O’Brajen 8, Ilić 3, Drobnjak 6, Popović 5, Grin 14, Kamenjaš 4

Crvena zvezda: Holand, Vildoza 5, Lazarević 2, Kampaco 14, Mitrović 21, Lazić 5, Dobrić 18, Ilić 2, Marković, Petrušev 7, Bentil 2​