Bez iznenađenja u Podgorici: "Studenti" nemoćni protiv Partizana

22/01/2023

-

21:36 >> 21:40

Bez iznenađenja u Podgorici: "Studenti" nemoćni protiv Partizana - Copyright MN Press

Košarkaši Partizana opravdali su ulogu favorita protiv SC Derbija u Podgorici, gde su u 16. kolu Admiralbet ABA lige slavili rezultatom 100:81 (22:23, 29:17, 22:22, 27:19). To je bila 14. pobeda Beograđana u regionalnom takmičenju, dok su "studenti" posle tri vezana trijumfa, zabeležili osmi poraz u sezoni.

Najveći otpor domaćin je pružio u prvoj četvrtini i početkom druge deonice, kada je u nekoliko navrata stigao i do vođstva zahvaljujući odličnoj roli Megkija i druge postave. Petorka sa klupe, predvođena Slavkovićem, imala je u jednom trenutku i prednost od sedam poena (31:24). Međutim, Partizan je ekspresno odgovorio 10:0 serijom u režiji Lesora i Anđušića, posle čega su crno-beli preuzeli kontrolu nad utakmicom.

U finišu prvog poluvremena Partizan je stigao i do prve dvocifrene prednosti (50:40), da bi najveće vođstvo gostiju iznosilo +17 (59:42) početkom treće četvrtine. Ipak, uprkos velikoj razlici, "studenti" se nisu predavali. Do kraja utakmice odigrali su požrtvovano na obe strane terena, ali nisu mogli da iznenade favorizovane goste iz Beograda, kome će pobeda u Podgorici mnogo značiti na psihološkom planu pred "večiti derbi" sa Crvenom zvezdom Meridianbet.

Listu strelaca Partizana predvodio je Anđušić sa 17 poena. U stopu su ga pratili Egzum i Lesor sa 16, odnosno 15 poena, dok je najefikasniji u taboru domaćina bio Tasić sa 17.

Drugi evroligaški derbi na programu je u petak, 27. januara, a domaćin je Crvena zvezda Meridianbet, koja je slavila u prethodnom okršaju sa Partizanom, trojkom Nemanje Nedovića u poslednjim sekundama meča.