Atlanta pobedila Jutu: Bogdanović za 25 minuta dao osam poena

04/02/2023

-

09:08

Bogdan Bogdanović - Copyright Tanjug/(AP Photo/Lynne Sladky)

Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović proveo je 25 minuta na parketu u dresu Atlante protiv Jute i za to vreme ostvario učinak od osam poena, šest skokova i isto toliko asistencija u pobedi svog tima 115:108. Na sve to, prvotimac Hoksa je imao i jednu uspešnu blokadu i to u poslednjoj četvrtini pri rezultatu 100:89.

Njegov tim je sve vreme bio u vođstvu, imao je čak i 20 poena prdnosti, a na kraju je malo nedostajalo da "Džezeri" uspeju da naprave veliki preokret. Isti onakav kakav su uspeli košarkaši Portlanda u duelu protiv Vašingtona.

Tim iz glavnog grada Sjedinjenih Američkih Država je na poluvremenu vodio 69:51, držao je sve konce igre u svojim rukama, a na kraju je pobeda pripala "Blejzersima" 124:116 za koje je Damijan Lilard ubacio 29 poena.

"Imam utiska da ova ekipa pruža mnogo bolje partije kad je prislonjena uza zid nego kada mi diktiramo tempo utakmice", priznao je posle meča trener Portlanda Čonsi Bilaps.

Indijana je u duelu protiv Sakramenta prekinula niz od četiri poraza, a bila je toliko dominantna da je u jednom trenutku imala čak 19 poena prednosti, a onda dozvolila rivalu da unese neizvesnost u meč .