09/02/2023

-

07:57

Kajri Irving pokazao klasu na debiju za Dalas i bez Dončića doneo je pobedu nad Klipersima - Copyright Tanjug/AP Photo/Mark J. Terrill

Los Anđeles nije dočekao Kajrija Irvinga, ali mu je aplaudirao. Novi as Dalas Meveriksa sa "dvojkom" na leđima i bez još uvek povređenog Luke Dončića doneo je svom timu pobedu na gostovanju Klipersima 110:104 (41:25, 19:27, 21:26, 29:26).

Dirigovao je igrom iskusni plejmejker, za 37 minuta na terenu ubacio je 24 poena (17/9 šut, 8/4 za tri), dodao četiri skoka i pet asistencija, a dobro su ga pratili Tim Hardevej sa 19, Redži Bulok sa 18 i Džoš Grin sa 14 koševa.

Sjajno su gosti otvorili meč, rafalnom paljbom Buloka (6/5 za tri) ubacili su čak 41 poen u prvoj četvrtini, stekli prednost, ali se domaćin, koga su "vukli" Pauel (24), Man (21), Pol Džordž (20) i Kavaj Lenard (18) sustizali i na tri minuta pre kraja došli na "minus pet". Onda je Irving pokazao da je "klasa večna", vezao je četiri poena, Hardevej je ubacio "trojku" za slavlje. Na kraju meča Irving je poklonio dres bokserskoj legendi Flojdu Mejvejderu.

Portland je naneo još jedan poraz Golden Stejtu 125:122. Demijan Lilard je briljirao tripl-dablom od 33 poena, 11 asistencija i 10 skokova. Odsustvo Stefa Karija, pokušali su da nadomeste Džordan Pul (38) i Klej Tompson (31), ali nisu imali snage da  na kraju naprave preokret. Di Vinćenco je na 33 sekunde pre kraja trojkom smanjio na 119:123, ali je Pejton sa penala očuvao prednost, da bi trojka Tompsona u poslednjoj sekundi samo ublažila poraz.