09/02/2023

-

22:11

Velika pobeda Zvezde u Tel Avivu, Nedović srušio Makabi - Copyright MN Press

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet uspeli su da ostvare možda i najvažniju pobedu u Evroligi od starta sezone. Na jednom od najtežih gostovanja u čitavom elitnom takmičenju, crveno-beli nadigrali su Makabi 89:86 (18:18, 16:26, 21:25, 31:20) i tako prekinuli niz od četiri poraza.

Imala je Zvezda plus 16, a pred poslednjih pet minuta prednost od 13 poena, ali je Makabi to anulirao, a potom se ušlo u penal završnicu. Međutim, svi su pogađali svoja bacanja i u poslednjim sekundama meča Vejd Boldvin je promašio šut sa pola terena.

Upravo je on i vukao Makabi tokom čitavog meča, odigrao je utakmicu karijere i na kraju duel završio sa 38 poena. Podršku je imao u vidu Bonzija Kolsona koji je dodao 16, ali sastav iz Tel Aviva nije imao više oružja sa kojima bi mogao da napravi preokret.

Što se Crvene zvezde tiče, predvodio ju je sjajni Nemanja Nedović koji je postigao 28 poena uz sjajan šut za tri poena (6/9).

Tihi heroj je bez dileme Luka Mitrović. Niski centar Zvezde ubacio je 14 poena uz šest skokova, a čak pet je uhvatio u napadu. Ognjen Dobrić (13p) i Filip Petrišev (12p) takođe su bili sjajni, dok je Luka Vilodza meč završio sa 10 poena, a sa linije penala nije promašivao kada je bilo najvažnije (6/6).

Sada nas očekuje pauza u Evroligi usled Kup takmičenja, a u narednom kolu Crvena zvezda dočekuje Albu iz Berlina 24. februara, dok Makabi dan ranije igra sa Bajernom.

Crveno-beli i dalje gaje nade za plej-of, imaju sada skor 11-13, a sve će biti lakše kada se ekipi pridruži fenomenalni Fakundo Kampaco.

Četvrta četvrtina

40' Kraj! Velika pobeda Crvene zvezde u Tel Avivu.

40' Argentinac pogađa 2/2, 86:89.

40' Di Bartolomeo je pogodio oba bacanja, a potom Kolson faulira Vildozu.

40' Vilodza siguran sa linije penala. 84:87.

40' Boldvin pogađa sa linije penala. 84:85.

40' Dobriiiiić kada je važno! Tri poena prednosti za Zvezdu, tajm-aut Odeda Kataša. 82:85

39' Loš faul Petruševa, faulirao je Boldvina na šutu za tri poena, a ovaj sa linije penala pogodio 2/3. 80:83.

39' Luka Mitrović izrata u tihog heroja Zvezde. Vratio se Makabi na minus tri, ali je Mitrović došao do lakih poena.

37' Vildoza sa linije penala vraća Crvenoj zvezdi dvocifrenu prednost.

36' Približila se ekipa Makabija, Zvezda se muči u napadu i ima svega šest poena prednosti.

33' Sigurno Zvezda održava plus 13 i ne dozvoljava makabiju da se približi i vrati u ovaj meč.

Treća četvrtina

30' Čak 13 ofanzivnih skokova Zvezde do sada. Nedović je pogodio šest trojki, a do kraja ima još deset minuta. Nadigravaju se crveno-beli sa Izraelcima, odbrana nije dobra, ali je napad savršen. 55:69.

27' Poigrava se Nedović sa odbranom Makabija. Odmah po ulasku u igru postigao je trojku, a potom i sjajno probio za 62:51 u korist svoje ekipe.

24' Nastavlja ekipa sa Malog Kalemegdana u ritmu u kom je i privela kraju prvo poluvreme. Makabi i dalje u zoni, ali Zvezda sjajno skače u napadu i vodi 57:41.

Druga četvrtina

20' Kraj druge četvrtine. Imala je Zvezda +14 pred kraj poluvrmena, ali je Makabi onda postavio zonu 3-2 i malo poremtio crveno-bele. To je prouzrokovalo da domaćini dođu do nešto više lakih poena i na poluvreme odu sa prihvatljivih -10. 33:44.

17' Dvocifrena prednost za Zvezdu! 40:30, mora Oded Kataš da reaguje tajm-autom. Crveno-beli sjajno šutiraju za tri poena, a trenutno su na učinku 7/11 iza linije 6,75m.

14' Rafalna paljba Crvene zvezde! Naszavio je Nedović da zatrpava koš Makabija, a šlag na tortu stavio je Nikola Ivanović trojkom preko ruke Di Bartolomea. Crveno-beli vode 31:23.

Prva četvrtina

10' Kraj prve četvrtine. 18:18. Nedović je sa dve trojke i šutem sa poludistance pokrenuo ekipu Zvezde u napadu, ali Boldvin trojkom uz zvuk sirene poravnao rezultat na kraju prve deonice.

7' Vodi Zvezda 13:11. Ne dozvoljava Makabiju da se razigra i trenutno se igra u ritmu koji više odgovara Beograđanima.

4' Ujednačen početak u Tel Avivu. Zvezda je otvorila meč 5:0, sve poene je postigao Dobrić, ali je Makabi pronašao svoj ritam. 6:6.

1' Startna petorka domaćina: Adams, Boldvin, Martin, Kolson, Nibo. Za Zvezdu počinju: Vildoza, Lazić, Dobrić, Petrušev, Kuzmić.