12/02/2023

-

18:49

Zadar - Crvena zvezda - Copyright AdmiralBet ABA liga/Zadar/Zvonko Kucelin

Košarkaši Zadra jedini su uzeli meru Crvenoj zvezdi u dosadašnjem delu AdmiralBet ABA lige. Meč koji se igrao početkom novembra u Beogradu rešili su u svoju korist rezultatom 98:96, međutim, crveno-beli su im se revanširali u utakmici 19. kola regiionalnog takmičenja sa ubedljivih 95:76 (22:18, 25:13, 26:25, 22:20).

U Zvezdinoj pobedi blistao je Nemanja Nedović, nakon što je Makabiju u četvrtak u Evroligi ubacio 28 poena, za koš je bio efikasniji protiv Zadrana.

Stopostotan učinak Luke Mitrovića koji je nanizao šest poena u uvodnim momentima meča i pogođene trojke Vildoze i Petruševa doneli su gostima početnu prednost od 12:6. Zadrani su uhvatili priključak i u 7. minutu poveli sa 13:12.

Tada je trener Zvezde Duško Ivanović u igru uveo Fakunda Kampaca i Nemanju Nedovića koji su ubrzali ritam i do kraja poluvremena doneli prednost svom timu od 16 poena (47:31).

Nedović je odigao simultanku sa domaćinom postigao 19 poena, tri puta bio je prcizan iza linije 6,75, pratio ga je Kampaco koševima u kontri i asistencijama.

Stečeni višak iz prvog dela u nastavku utakmice Zadrani nisu mogli da ugroze, pogotovu što je Nedović nastavio da zatrpava protivnički koš i meč završio sa 29 poena. Zapaženi su bili Luka Mitrović sa 13, Ognjen Dobrić sa 12 i Kampaco sa 10 poena i devet asistencija.

U ekipi Zadra istakli su Luka Božić sa 25 poena i osam skokova, dok je Dario Drežnjak postigao 21 poen.