Igokea slavila, ali nedovoljnom razlikom: Studentski centar obezbedio plej-of

18/04/2023

-

20:35

MN Press - Copyright MN Press

Igokea je u Laktašima pobedila Studenstki centar 75:74 (20:21, 24:14, 11:19, 20:20), ali sa nedovoljnom razlikom da se plasiraju u plej-of gde su otišli "studenti" iz Podgorice kao osmoplasirani tim. Duel za plej-of bio je dinamičan, nervozan, neizvestan a spretniji i srećniji bili su gosti iz Podgorice.

Studenstki centar nije smeo da izgubi sa više od šest razlike zbog eventualnog trougla sa Zadrom ako sve ekipe na kraju budu takmičenje završili sa skorom od 11 pobeda i 15 poraza i održavao je mali minus sve do polovine druge četvrtine. Onda je Igokea preko Đorđevića, Kondića i Jošila napravila seriju od 13:0 i povela je 44:31! Međutim, Mekgi je pogodio trojku uz faul, smanjio je na devet razlike, gosti su se vratili "u igru" ali zbog ishitrenih šuteva, na odmor su zadovoljniji otišli domaćini jer su imali potrebnu razliku (44:35).

Nervoza je bila prisutna kod igrača oba tima, promašivalio su se ziceri, bilo je mnogo izgubljenih lopti na obe strane, mnepreciznih pasova, ali su gosti iz Podgorice usepli sredinom treće četvrtine da stignu pogotkom Drežnjaka do za njih potrebnih "minus šest" (51:45). Nastavili su gosti da "tope" prednost domaćina, na 34,9 sekundi pre kraja treće deonice Zvonimir Ivešić je prvi blokirao šut a zatim zakucao u kontri uz faul Nerandžića za 54:54! Nije pogodio dodatno bacanje, ali je faulirao Đorđevića i dobio petu ličnu grešku. Đorđević je pogodio bacanje za 55:54 pred poslednju četvrtinu.

Kondić je petom trojkom iz šest pokušaja doneo Igokei četiri razlike, da bi Jošilo trećom trojkom na meču ponovo domaćina doveo do potrebne prednosti za plej-of (63:56). Međutim, Džekson i Hadžibegović su ubacili 10 poena i doneli su novi preokret (67:68). Kroford i Nerandžić su doneli prednost Igokei 71:68, ali je Tasić smanjio na 71:70 na 63 sekunde pre kraja! Pogađali su Đorđević, pa Slavković, Kroford, ali Igokea nije mogla do trijumfa od sedam razlike.

Tasić je bio nejefikasniji u timu Studenstkog centra, Džekson i Mekgi su ubacili po 12 poena. Stefan Đorđević bio je najefikasniji kod domaćina sa 22 poena, Kondić je ubacio 17, a Nerandžić 12. Igokea u nedelju 23. aprila od 18.00 časova igra protiv Mornara u Baru odloženi meč 14. kola, ali on neće promeniti ništa na tabeli.