Partizan je najbolji u regionu: Titula u Humskoj posle deset godina

-

22:30

Partizan je najbolji u regionu: Titula u Humskoj posle deset godina - Copyright MN Press

Završena je sezona…

Partizan je u prepunoj Areni, u sjajnoj atmosferi pred više od 20.000 gledalaca, pobedio Crvenu zvezdu 96:85 (30:18, 24:18, 21:34, 21: 17) i osvojio novu, sedmu rekordnu titulu u ABA ligi. Serija je završena pobedom "parnog valjka" 3:2.

Partizan je mnogo bolje otvorio meč, vodio je 16:9 na polovini prve deonice. Prvu značajniju prednost u prvoj četvrtini Partizan je stekao u 10. minutu (30:18), što je bio i rezultat kojim je okončana deonica. U prvoj četvrtini Partizan je dao čak šest trojki iz osam pokušaja, od čega po dve Kevin Panter i Džejms Naneli. Posle dve vezane trojke Zeka Ledeja, Partizan je na startu druge deonice stekao prednost od 16 poena (36:20), a zatim i od 20 (46:26). U 18. minutu bilo je plus 21 (52:31), a poluvreme je okončano rezultatom 54:34.

Početak treće deonice pripao je gostima, koji su napravili seriju 9:3. Trojkom Bena Bentila u 25. minutu smanjila je Zvezda na minus 11 (50:61), ali je Partizan taj napad gostiju odbio poenima Pantera i Matijasa Lesora. Novom serijom Zvezda je prvi put posle prve deonice došla na jedocifreni minus (62:70, pa 64:71). U poslednju četvrtinu ušlo se sa 75:68 za Partizan, posle trojke Fakunda Kampaca uz zvuk sirene. Da će biti velike drame u finišu, bilo je jasno kad je u Zvezda prišla na samo minus (75:79), na šest minuta pre kraja. Tri i po minuta pre kraja posle zakucavanja Dantea Eksuma Partizan je poveo 85:76, da bi na 2.44 pre kraja imao ogromnih plus 12 (89:77).

Ubedljivo najefikasniji u Partizanu bio je Panter sa 32 poena , Ledej je dao 15, Naneli 12, a Lesor i Eksum po 10. Zvezdu je predvodio raspoloženi Ognjen Dobrić sa 18 poena, Bentil je dao 15, Nemanja Nedović 12, a Kampaco 10. Utakmica je odigrana u fantastičnoj atmosferi i protekla je bez incidenata, a u Areni je bilo za ABA ligu rekordnih 22.198 navijača.

Kevin Panter proglašen je za MVP finala.

KK Partizan je ponovo rekorder po broju trofeja u ABA ligi, jer ih sada ima sedam, jedan više od Crvene zvezde. Na titulu su crno-beli čekali punu deceniju, pošto su poslednju osvojili 2013. godine. Pre tog trofeja, uzeli su pet vezanih od 2007. do 2011. godine. Sezona se za "parni valjak" završila uspešno, pošto je u Evroligi stigao do četvrtfinala i neverovatne serije sa Real Madridom, odnosno tri propuštene prilike za plasman na Fajnal for, dok je Partizan u Kupu "Radivoja Koraća" poražen od Crvene zvezde u polufinalu.