-

02:28

Mačković i Vasić - Copyright profimedia

Srpski veslači Miloš Vasić i Martin Mačković zauzeli su peto mesto na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Vasić i Mačković su bili blizu medalje, ali nisu imali snage u finišu, kada im je čamac iz Danske odmakao za skoro dve dužine.

Trku na 2.000 metara u dvojcu bez kormilara završili su za šest minuta i 22,34 sekunde.

Bronzana medalja na kraju je pripala posadi iz Danske, koja je bila nešto više od dve sekunde brža, vremenom 6:19.88.

Odmah iza njih završila je Kanada sa manje od sekunde zaostatka, a potom su kroz cilj prošli srpski i na kraju španski veslači.

Zlatnu medalju osvojili su veslači iz Hrvatske, koji su trku završili vremenom šest minuta i 15,29 sekundi.

Drugi su bili Rumuni, kojima je prvo mesto izmaklo za 29 stotih delova sekunde.

Posle 500 metara trke, srpski dvojac je bio na četvrtom mestu od šest posada. Tada su zaostajali nešto više od dve sekunde za vodećim čamcem.

Pali su za jedno mesto na pola trke, kada im se vodeći čamac iz Hrvatske odmakao na četiri sekunde.

Nije se mnogo menjalo posle 1.500 metara. Vasić i Mačković su i dalje bili peti, malo iza Kanađana, dok su za trećeplasiranom Danskom zaostajali malo više od dve sekunde.

Usledio je finiš i borba za medalju, u kojoj Vasić i Mačković nisu imali dovoljno snage.

Srpske veslače zadesio je peh, s obzirom na to da je Vasić po dolasku u Tokio bio pozitivan na korona virus, zbog čega je ceo tim morao u izolaciju.