-

16:11

AP Photo/Matthias Sćrader - Copyright Tanjug/AP Photo/Matthias Sćrader

Američki plivač, Kejleb Dresel, pobedio je u trci na 100 metara slobodnim stilom i oborio Olimpijski rekord u toj disciplini.

Prethodni najbolji rezultat bio je delo Emona Salivana koji je u Pekingu trku završio za 47,05 sekundi, dok je Dreselu bilo potrebno 47,02 sekundi. Tako je Amerikanac osvojio zlatnu medalju, drugi je bio predstavnik Australije, Kajl Čalmers koji je preplivao za 47,08, dok je bronza pripala Rusu, Klimenta Kolensikova koji je ostvario rezultat 47,44.

Dvadesetčetvorogodišnji Dresel je favorit za osvajanje šest zlatnih medalja u Tokiju, odnosno, u trkama na 50 i 100 metara slobodno, 100 metara leptir stilom, a takođe će se takmičiti i u četiri štafete.

S obzirom na to da je u Riju osvojio dva olimpijska zlata, Dresel je sa razlogom smatran potencijalnim naslednikom legendarnog Majkl Felplsa. Ipak, moraće još da osvaja kako bi dostigao te visine.