Vaterpolistkinje Srbije pobedile Tursku na startu Evropskog prvenstva

Autor: Tanjug

05/01/2024

-

13:25

Vaterpolistkinje Srbije pobedile Tursku na startu Evropskog prvenstva - Copyright MN Press

Vaterpolistkinje reprezentacije Srbije pobedile su danas selekciju Tursku sa 13:6 (2:2, 2:1, 5:0, 4:3), u prvom kolu Grupe C na Evropskom prvenstvu u Ajndhovenu.

Srbiju je predvodila Ana Milićević sa pet golova, dok su Nada Mandić, Anja Švec i Hristina Ilić postigle po dva gola. U selekciji Turske istakla se Dilara Bulari sa dva gola.

Turska je bolje otvorila meč, te je sredinom prvog perioda vodila sa 2:0. Međutim, Ana Milićević i Hristina Ilić su poravnale do kraja prve četvrtine, a zatim je Milićević do kraja poluvremena režirala i preokret (4:3).

Ista igračica je potom povisila na 5:3, da bi seriju u trećoj četvrtini nastavile Anja Švec i Nada Mandić sa po dva pogotka, za ubedljivih 9:3 posle tri četvrtine. Ilić i Milićević su pogađale za 11:3 i tada je pitanje pobednika bilo rešeno

U prvom meču grupe C Rumunija je danas pobedila Češku sa 13:12. Srbija će meč drugog kola igrati sutra od 13.30 časova protiv Rumunije.