Vaterpolistkinje Srbije eliminisane sa Evropskog prvenstva porazom od Hrvatske

Autor: Tanjug

08/01/2024

-

17:22

Vaterpolistkinje Srbije eliminisane sa Evropskog prvenstva porazom od Hrvatske - Copyright MN Press

Ženska vaterpolo reprezentacija Srbije nije se plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva pošto je u osmini finala izgubila od Hrvatske rezultatom 11:8 (2:3, 2:3, 2:1, 5:1) iako je u jednom trenutku imala tri gola prednosti.

U prvom poluvremenu srpske igračice su bile bolje i sticale su prednost. Početkom treće četvrtine Srpkinje su vodile 7:4 i delovalo je da će u četvrtfinale, ali su se Hrvatice vratile u meč i stigle do vođstva 8:7 početkom poslednje četvrtine.

Srpkinje su izjednačile na 8:8, ali to je bilo sve što su uspele do kraja meča, Hrvatice su rutinski stigle do pobede u finišu.

Butić je sa četiri gola predvodila Hrvatsku, Brnetić je dala tri, a Rozić dva. Srpkinje je predvodila Ana Milićević sa četiri gola.

Hrvatska će u četvrtfinalu igrati protiv Španije, a taj meč na programu je u sredu.