14/01/2024

-

19:40

Rukometaš Islanda - Copyright Tanjug/Peter Kneffel/dpa via AP

Drama i pobeda Islanda nad Crnom Gorom 31:30 (17:15)! Ostavili su rukometaši Crne Gore srce na terenu, ali su zbog neshvatljive greške zbog pogrešne izmene kada su imali loptu pri rezultatu 30:30 ostali i sa igračem manje i porazom sveli šanse za prolaz u domenu teorije. Kristijanosn je pogodio za 31:30, a Borozan promašio za izjednačenje nekoliko sekundi pre kraja. Crna Gora u poslednjem meču Grupe C igra protiv Srbije.

Posle burnog početka, dobrih odbrana golmana i egala 4:4, Islanđani su napravili mini seriju od 5:1, poveli 10:5 i prednost su održavali sve do kraja isteka prvog dela. Uspeli su rukometaši Crne Gore da u dva navrata dođu do gola minusa, međutim, Guđonson i Kristijanson su svoju selekciju na odmor odveli sa dva gola prendosti 17:15.

Uspeli su rukometaši Crne Gore da dva puta u nastavku stignu do izjednačenja (22:22, 28:28), čak i da poveduu 29:28 na pet minuta pre kraja, ali je Elison vratio prednost Islandu 30:29 na tri minuta pre kraja.

Borozan je na dva minuta pre kraja doneo izjendačenje, a Elison pogodio samo prečku. Crna Gora je onda napravila lošu izmenu, Luka Avramović je pogrešio pa je Island imao do kraja meča igrača više.

Kristijanson je pogodio za prednost Islanda 31:30. Crna Gora je imala 40 sekundi da stigne do izjendačenja, udarac Borozana je golman Gustafson odbranio.

Magnuson sa sedam golova i Vidarson sa šest bili su najefikasniji u Islandu, dok su Grbović i Borizan postigli po pet golova za Crnu Goru.

Švajcvarci su iznenadili Francuze i uspeli da odigraju 26:26. Prvo poluvreme je najavilo moguće iznenađenje, taj deo je završen u egalu (14:14), da bi Šmit u poslednjem minutu doneo iznenađujući bod.

Rumuni su se držali dobro protiv Španaca sve do 8:8, a onda su je "crvena furija" napravila seriju 6:0 i meč rutinski odrađivala do kraja. Gomez i braća Aleks i David Dušebajev nisu imali mnogo milosti prema rivalu.