04/08/2021

-

09:52 >> 12:22

Odbojkašice Srbije su u polufinalu Olimpijskih igara, tamo ih čekaju Amerikanke - Copyright Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Olimpijskih igara u Tokiju, budući da je u četvrtfinalnom duelu bila bolja od selekcije Italije - 25:21, 25:14, 25:21.

Pokazale su igračice selektora Zorana Terzića u ovom meču svu svoju dominaciju. Igrale su fantastično, maštovito, a pre svega efikasno. Služio ih je napad, blok je bio čvrst, a prijem siguran što je unosilo nemir u redove aktuelnih svetskih vicešampionki, koje su u drugom periodu meča nisu uspele da osvoje više od 14 poena.

Upravo to je pokazatelj koliko je igra Srbije bila sigurna u ovom meču.

A šta tek reći za situaciju iz trećeg seta kad su rivalke vodile 9:13 i nadale se osvajanju tog perioda igre, posle čega je usledila serija od 6:0 koja je prelomila meč. Italijanke više nisu imale snage da se vrate u ovaj duel, samo su bile statisti na terenu i Srbija je zasluženo uspela da se plasira u polufinale.

Rival selekciji Srbije u polufinalu biće reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država koje su u tri seta bile bolje od selekcije Dominikanske Republike.

TREĆI SET

Odbojkaška reprezentacija Srbije je u polufinalu Olimpijskog turnira.Italijanke su poražene u tri seta, a rezultat u poslednjem periodu je 25:21.

Ponovo je četiri poena prednosti za Srbiju. rezultat je 21:17 i put ka polufinalu je otvoren.

Odbojkašice Srbije održavaju prednost i trenutno vode 17:15.

Strašna serija Srbije. Bilo je 9:13 za Italiju, a sada je 15:13 za naše odbojkašice.

Nije bilo prijatno kad su Italijanke imale četiri poena prednosti, ali su se odbojkašice Srbije konsolidovale i prepolovile taj zaostatak, zbog čega italijanski stručni štab tražu tajm aut pri rezultatu 11:13, ali im to ne pomaže jer Tijana Bošković odmah smanjuje na 12.13..

Održavaju Italijanke dva do tri gola prednosti u trećem setu i evidentno su podigle nivo igre. pa je trenutno rezultat 9:12.

Odlepile su se Italijanke na 5.9 i Zoran Terzić reaguje uzimanjem tajm auta.

Treći set je počeo izjdnačenom igrom i rezultat je trenutno 4:4. Italijanke kao da su se malo oporavile od šokantnog drugog seta po njih.

DRUGI SET

Srbija vodi 2:0 u setovima. Italijanke su zaustavljene na samo 14 poena i polufinale deluje jako blizu.

Grabe odbojkašice Srbiej ka osvajanju drugog seta, a trenutno imaju prednost 21:12.

Fantastično igra Srbija i stiže do 17:9 u drugom setu.

Pritiskale su Italijanke, pretile da se vrate u život, ali im ne dozvoljava Tijana Bošković. Srbija opet ima pet poena viška 14:9.

Ne predaju se Italijanke, ali najbolje srpske odbojkašice održavaju prednost. Trenutno je 9:6.

Sjajna igra Maje Ognjenović i Tijane Bošković. Srbija ima vođstvo 7:2, a Italijanke polako gube samopouzdanje.

Srbija i ovoga puta otvara set na sjajan način. Povele su rezultatom 3:0, što znači da su vezale četiri uzastopna poena

PRVI SET

Imala je Srbija četiri set lopte, a iskoristila je tek drugu i osvojila prvi set - 25:21.

Srbija ponovo ima dva poena viška. Rezultat je 22:20 i psihiloška prednost je na strani našeg tima, zbog čega selektor Italije traži tajm aut.

Uspela je Srbija da prekine seriju Srbije i rezultat je poravnat 18:18.

Evo ponovo je Italija u vođstvu. Osvojile su tri vezana poena i selektor Srbije Zoran Terzić traži tajm aut - 15:16.

Sada Srbija vodi sa dva poena - 13:11. Biće ovo neizvestan meč.

Uspele su Italkijanke u dva navrata da dođu do dva poena viška, ali su ih srpske odbojkašice stigle i rezultat je 9:9.

Istopila se prednost srpskih odbojkašica. Rezultat je 5:5.

Srbija ima vođstvo 2:0 na početku meča. Dobro je krenulo.

Najbolje srpske odbojkašice igraju danas četvrtfinalni meč na Olimpijskim igrama u Tokiju protiv selekcije Italije (10.00).

Selekcija koja izbori plasman u polufinale odmeriće snage protiv Sjedinjenih Američkih Država koje su bile bolje od Dominikanske Republike (3:0).

Srbija i Italija su uoči početka olimpijskog turnira odigrale tri kontrolna meča u Beogradu i sva tri su dobile igračice selektora Zorana Terzića i to identičnim rezultatom 3:2
da protiv jakog tima isproba neke nove taktičke varijante.

Italija je godinama jedan od najboljih timova u Evropi, a predvodi je fenomenalna Paola Egonu, jedna od najboljih igračica sveta.

Ali Srbija, s druge strane, ima svoje adute i očekuje nas vrlo neizvestan i zanimljiv meč