Rukometni Kup "dr. Branislav Pokrajac": Vojvodina i Partizan igraće za trofej

20/03/2024

-

21:21

rk partizan - Copyright Euronews/Printscreen

Rukometaši Vojvodine, posle pobede nad Metaloplastikom 30:26 (17:11) i Partizana, koji su savladali Dinamo u Pančevu 36:35 (30:30, 15:15) posle sedmeraca, boriće se za trofej kupa "dr Branislav Pokrajac". Žreb za domaćinstvo finala obaviće se sutra, a sam meč trebalpo bi da se odigra, prema nekim najavama, 13. aprila.

Aktuelni rukometni vladari iz Novog Sada nisu imali mnogo problema sa borbenim rukometašima Metaloplastike. Od starta su poveli 4:1, tu razliku su samo uvećavali do "plus šest" na pauzi.

Na 10 minuta pre kraja Metaloplastika je stigla do "minus četiri" (23:19), na pet minuta i na "minus tri" (25:22, 26:23), ali kvalitet igrača Vojvodine i iskustvo iz jakih evropskih mečeva nije donela dramu na kraju.

Prava drama viđena je u Pančevu, gde je Partizan tek posle druge "ture" sedmeraca slavio 36:35 (30:30, 15:15) i plasirao se u finale. Imali su crno-beli šansu da i u prvoj seriji od pet sedmeraca slave, ali je golman Kosanović zaustavio Kovačevića, ali prečka (Pavlović) i stativa (Perović) onemogućili su Dinamo da slavi iako je na ulasku u poslednji minut imao prednost od 30:28!

Domaćin je dobro otvorio meč, igrali su sa više energije, vodili su 9:4 i 11:7, ali crno-beli su se vratili, smanjivali su prednost domaćina i na odmor otišli u egalu 15:15.

Rukometaši Partizana odigrali su jako dobru odbranu u nastavku što je proizvelo i dobre napade, pa su u dva navrata imali i tri gola razlike (17:20, 18:21) na 20 minuta pre kraja. Pančevci nikako nisu uspevali da smanje razliku manje od dva gola sve do 48. minuta najviše zahvaljujući Nemanji Peštiću koji je postigao sedam golova i to bez promašaja.

Onda je Peštića uspeo da zaustavi golman Krivokapić, da bi domaćin konačno stigao na 24:25. Iskoristili su domaćini igrača više, pa su napravili preokret i poveli 26:25, na 10 minuta pre kraja. Golman domaćina Ćirović imao je nekoliko dobrih intervencija, isto kao i na drugoj strani Luka Arsenić pa je na dva minuta pre kraja Dinamo imao vođstvo 28:27 i napad.

Bogdanović je pogodio za 29:27, ali i Kojadinović za 29:28. "Kopi pejst" za 30:29. Odbranio se Partizan i imao sedam sekundi za poslednji napad i izjednačenje. Stamenković je napravio opstrukciju (nije spustio loptu) i Dinamo je bio kažnjen sedmercem. Kojadinović je pogodio za 30:30 i meč je odlučivan posle sedmeraca.

Sedmerci (prva serija od pet): Mićić 30:31, Ilić 31:31, Kojadinović 31:32, Perović 32:32, Zečević 32:33, Pavlović 32:33 (prečka), Obradović 32:34, Dornji 33:34, Kovačević 33:34 (brani Kosanović), Grozdanić 34:34.  Sedmerci (druga serija): Ilić 35:34, Kojadinović 35:35, Perović 35:35 (stativa), Mićić 35:36.

Ilija Bogdanović sa sedam golova bio je najefikasniji kod Dinama, a Kojadinović sa osam kod Partizana.