Željko Dimitrijević osvojio zlato na SP u paraatletici

23/05/2024

-

13:55

Željko Dimitrijević osvojio zlato na SP u paraatletici - Copyright MN Press

Reprezentativac Srbije Željko Dimitrijević osvojio je danas zlatnu medalju u bacanju čunja (F51) na Svetskom prvenstvu u paraatletici, koje se održava u japanskom Kobeu.

Dimitrijević je do zlata stigao hicem od 34,20 metara, a ujedno je i oborio rekord svetskih šampionata. Srpski reprezentativac je sjajnim rezultatom na SP obezbedio plasman na Paraolimpijske igre u Parizu ove godine.

Dimitrijević se poslednji put takmičio na Paraolimpijskim igrama u Tokiju 2021, a potom je pauzirao dve godine zbog zdravstvenih problema.

Srpski reprezentativci su do sada osvojili četiri medalje na SP u Kobeu. Nebojša Đurić je osvojio srebro u bacanju kugle (F55), a Saška Sokolov dve medalje iste boje (srebrne): u bacanju koplja (F46) i u trci na 100 metara (F47).