Druga pobeda odbojkaša Srbije na Evropskom prvenstvu: Ukrajina bez dobijenog seta

03/09/2021

-

20:47 >> 22:34

Odbojkaši Srbije - Copyright MN Press

Odbojkaši Srbije zabeležili su i drugu pobedu na Evropskom prvenstvu. U drugom kolu savladana je reprezentacija Ukrajine 3:0 po setovima (27:25, 26:24, 25:21).

Reprezentativci Srbije bolje su otvorili meč i od starta stekli dva poena prednosti. Stečenu prednost su u jednom trenutku uvećali na plus četiri (16:12), međutim, protivnik je ubrzo anulirao tu prednost i poravnao rezultat. Ušlo se u neizvesnu završnicu u kojoj je Srbija bila bolja 27:25.

U drugom setu obrnuta situacija: Ukrajina je bolje otvorila set, stekla četiri poena viška (9:5), ali su se u nastavku srpski odbojkaši probudili, nisu dozvolili preokret i uspeli su da dobiju i ovaj set rezultatom 26:24.

Treći set je Srbija dobro otvorila, napravila seriju 9:3, ali je Ukrajina uzvratila i približila se na samo poen zaostatka (16:15) a potom je stigla i do izjednačenja (20:20). Na kraju, srpski odbojkaši su vezali pet poena i priveli meč kraju (25:21).

Srbiju već sutra, u trećem kolu, očekuje duel sa selekcijom Poljske (20.30).