Češka bez snage da iznenadi: Odbojkaši Slovenije u polufinalu

-

21:42

Češka bez snage da iznenadi:  Odbojkaši Slovenije u polufinalu
Slovenija - Copyright profimedia

U poslednjem meču četvrtfinala na Evropskom prvenstvu u odbojci, domaćin Češka nije uspela da ponovi senzaciju iz osmine finala kada je eliminisala olimpijskog šampiona Francusku.

Slovenija, aktuelni vicešampion "starog kontinenta", bez većih problema je obezbedila plasman među četiri najbolja tima na turniru, savladala je Češku rezultatom 3:0 (21:25, 19:25, 25:27).

U meču koji je trajao 84 minuta, Slovence su do trijumfa nosili raspoloženi Tonček Štern sa 19 i Tine Uranut sa 13 poena.

Utakmica bi možda dobila drugačiji tok da su Česi imali snage da izguraju treći set u kojem su imali četiri poena prednosti i koji su izgubili na razliku.

U borbi za finale odbojkaše Slovenije čeka duel sa Poljskom koji se igra u Katovicama, u subotu, 18. septembra.