Evropsko prvenstvo (U17): Vaterpolisti Srbije pobedili Mađarsku i plasirali se u finale

Autor: Tanjug

17/09/2021

-

22:09

Vaterpolo - Copyright MN Press

Mladi srpski vaterpolisti, selekcija do 17 godina, plasirali su se u finale Evropskog šampionata na Malti, nakon što su u polufinalu savladali Mađarsku 12:10 (3:2, 3:0, 6:4, 0:4).

Izabranici selektora Miloša Korolije imali su prednost tokom celog meča. Mađari su jedinu prednost imali na početku meča (1:0), nakon čega je usledio preokret Srbije za 3:1, a potom i 6:2. Srbija je u poslednju četvrtinu ušla sa šest golova viška

Najefikasniji je bio Kovačević sa četiri gola, Urošević je postigao tri, a Zoran Božović dva. Posle zlata seniora na Olimpijskim igrama i selekcije do 20 godina koja je nedavno osvojila titulu prvaka sveta, i mlada reprezentacija (U17) će pokušati da ostvari veliki uspeh i dođe do evropskog trona.

Rival u borbi za zlatnu medalju biće Grčka, koja je u drugom polufinalu savladala Španiju 11:8. Finale je na programu u nedelju od 19.30 sati.