Srpski odbojkaši bez finala Evropskog prvenstva

18/09/2021

-

23:27

Srpski odbojkaši - Copyright Odbojkaški savez Srbije

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u finale Evropskog prvenstva u Poljskoj.

Srpski tim je u polufinalu poražen od Italije rezultatom 3:1 u setovima (29:27, 25:22, 23:25, 25:18).

Prva tri seta bila su neizvesna, a Italija se u takvoj igri bolje snašla i na kraju odnela pobedu u Katovicama.

Srbija će se boriti za bronzanu medalju. Rival će joj biti domaćin Poljska, u nedelju od 17 i 30.

Italija će u finalu igrati takođe u nedelju, od 20 i 30, protiv Slovenije.

Reprezentacija Srbije porazom u finalu neće biti u prilici da odbrani zlatnu evropsku medalju osvojenu pre dve godine.

Srbija je dobro počela prvi set i imala prednost na startu. Bilo je 8:4, ali je tada Italija vezala pet poena i preuzela vođstvo.

Ekipe su se smenjivale u vođstvu, a Italija je sa tri vezana poena pri rezultatu 17:16 za Srbiju prvi put stekla dva poena prednosti.

Tada su srpski odbojkaši zaigrali bolje i predvođeni sjanim Markom Podraščaninom napravili seriju od četiri poena za prednost 21:19.

Set je ušao u nezvesnu završnicu, u kojoj se bolje snašla Italija i posle četvrte set lopte, na razliku dobila taj deo i povela.

Početak drugog seta sličan je prvom. Srbija je vodila na početku i uglavnom imala prednost, sve do 9:7, kada je Italija napravila seriju 5:0.

Srbija se nije predavala i vratila je rezultatsku ravnotežu. Egal je bio sve do finiša drugog seta. Italija je imala prednost 17:15, posle čega je usledio period kada nijedna ekipa nije imala veću prednost od jednog poena.

Tako je bilo sve dok Italija nije povela 23:21. Rival srpskih odbojkaša je uspeo to da iskoristi, dođe do dve set lopte, i iskoristi prvu za veliku prednost od 2:0 u setovima.

Treći set je bio neizvestan, rezultat je tokom većeg dela bio nerešen, ili je Srbija imala poen ili dva prednosti.

Tako je bilo i u finišu seta, a Srbija je pri rezultatu 23:23 došla do set lopte. Ona je odmah iskorišćena i Srbija se vratila u meč.

Četvrti set nije dobro počeo za srpski tim, pošto su Italijani osvojili prvih pet poena.

Srbija nije uspevala da se rezultatski približi, osim na minus tri, ali je Italija to lako rešila. Sredinom četvrtog seta "azuri" su došli do velikih plus sedam (17:10).

Italija je do kraja četvrtog seta rutinski čuvala veliku prednost i na kraju odnela veliku pobedu nad Srbijom za plasman u finale kontinentalnog šampionata posle osam godina.