Srebro i bronza za Srbiju na Evropskom prvenstvu

25/05/2021

-

21:54

Srebro i bronza za Srbiju na Evropskom prvenstvu - Copyright MN Press

Muški seniorski tim Srbije puškom -  Milutin Stefanović, Milenko Sebić i Lazar Kovačević, osvojio je srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u Osijeku.

Bolja od Srbije bila je samo Rusija. Meč za zlato bio je repriza finala sa EP 2019. godine, održanog takođe u Osijeku.

U ekipnom takmičenju vazdušnim pištoljem za žene, Srbija je u sastavu: Zorana Arunović, Jasmina Milovanović i Brankica Zarić, osvojila bronzanu medalju pobedivši Poljsku s 16:8.

Ovo je osma ekipna medalja za srpski ženski tim pištoljem na evropskim prvenstvima u poslednjih 11 godina (pet zlatnih, jedna srebrna, dve bronzane).

Prošle godine, Srbija je na EP u Vroclavu osvojila zlato pobedivši upravo Poljsku u finalu. Tom uspehu, kao i prethodnim, učestvovala je i prerano preminula Bobana Momčilović Veličković, koja je bila i pojedinačni šampion Evrope.