Ostali sportovi

Sava Ranđelović jedva čeka derbi Srbije i Mađarske: Možemo do pobede, dužnici su nam!

Komentari
Sava Ranđelović jedva čeka derbi Srbije i Mađarske: Možemo do pobede, dužnici su nam!
Sava Ranđelović jedva čeka derbi Srbije i Mađarske: Možemo do pobede, dužnici su nam! - Copyright Sava Ranđelović jedva čeka derbi Srbije i Mađarske

Autor: Euronews

16/01/2026

-

22:38

veličina teksta

Aa Aa

Najjači tim vaterpolo Srbije rutinski je opravdao ulogu favorita protiv Francuske, u uvodnoj rundi E grupe 37. prvenstva Evrope, a jedan od autora očekivane pobede, Sava Ranđelović, zadovoljno je prokomentarisao potapanje Trikolora. Dužnika Delfina sa EP 2022, kada ih je ista selekcija šokirala na početku eliminacija. 

Poput selektora Uroša Stevanovića i on se brzo prešaltao na derbi sa Mađarskom (18. januar, 20.30), jer je on još važniji, a možda i ključna bitka u borbi za prva dva mesta u grupi, vredna polufinala. 

"Od početka do kraja smo ušli dosta agresivno. Zatvorili smo Vernua, najopasnijeg igrača. Došlo je malo i do opuštanja, ali smo se brzo vratili i priveli meč kraju. Dobra je uvertira pred Mađarsku. Najbitnija utakmica, naše četvrtfinale. Manda nam se vraća, bićemo kompletni. 

Daćemo sve od sebe i ako Bog da pobedimo tu utakmicu. I u Singapuru i u Zagrebu smo izgubili od njih. Mogu da kažem da su nam dužnici. Sad igramo kod kuće, znamo njihov stil igre. Dosta su dobri u kontri, ne treba da srljamo. Možemo da dođemo do pobede", smatra vlasnik tri olimpijska zlata. 

Posle te utakmice, Dušanu Mandiću i ekipi ostaje još da se "potuku" za bodove sa Crnom Gorom (20. januar, 20.30). 

Komentari (0)

Sport