Autor: Tanjug

16/12/2021

-

12:15

Slab dan srpskih plivača na SP u malim bazenima: Crevar za 33 stotinke bez finala, Stjepanović tek 21. - Copyright MN Press

Srpski plivači Velimi Stjepanović, Stefan Šorak, Anja Crevar i Nina Stanisavljević nisu uspeli da se plasiraju u finala prvog dana na SP u malim bazenima u Abu Dabiju.

Mnogo se očekivalo od najbolje srpske plivačice Anja Crevar u disciplini 400 metara mešovito.

Međutim, osvajačica srebrne medalje na nedavnom Evropskom prvenstvu u Kazanju (mali bazeni) je u kvalifikacijama zauzela 10. mesto, sa vremenom 4:33,30 minuta, a finale joj je izmaklo za 33 stotinke.

Velimir Stjepanović i Stefan Šorak u disciplini 400 metara slobodno nisu uspeli da ostvare zapaženije rezultate. Stjepanović je zauzeo 21. poziciju, dok je Šorak završio kvalifikacije na 28. mestu.

Takmičenje u kvalifikacijama završila je i Nina Stanisavljević. Ona se takmičila na 50 metara prsno, ali je po završetku trke diskvalifikovana.