Visok poraz futsalera Srbije na EP: Ukrajina slavila 6:1

23/01/2022

-

16:15 >> 17:26

Visok poraz futsalera Srbije na EP: Ukrajina slavila 6:1 - Copyright MN Press

Futsal reprezentacija Srbije, šanse za plasman u nokaut fazu Evropskog prvenstva, svela je na minimum, budući da je zabeležila i drugi poraz na takmičenju.

Nakon neuspeha protiv Portugala 4:2, naš nacionalni tim poražen je od Ukrajine 6:1.

Ukrajina je rešila pitanje pobednika još u prvom poluvremenu, kada je postigla četiri pogotka.

Zvarič je doveo svoj tim u vođstvo na početku susreta, da bi Vasić nespretnom reakcijom postigao autogol za 2:0. Treći pogodak zabeležio je Abakšin u 15. minutu, Černjanski je povisio na 4:0.

U drugom poluvremenu Zvarič i Kotsun su pogađali za Ukrajinu, a počasni gol za Srbiju postigao je Tomić u finišu susreta.

Ukrajina je zbog visoke gol razlike preuzela prvo mesto grupe A od Portugalije, koja će svoj duel protiv Holandije odigrati danas u 17:30 časova.

Srbija će poslednji meč na turniru igrati protiv domaćina, Holandije, 28. januara.