EHF Euro 2022: Francuzi prejaki za Crnu Goru

24/01/2022

-

22:30

Tamas Kovacs/MTI via AP - Copyright Tanjug/Tamas Kovacs/MTI via AP

Porazom od Francuske rezultatom 36:25 u 2. kolu grupe 1 u Budimpešti, rukometaši Crne Gore su ostali bez šansi da se nađu u polufinalu Evropskog prvenstva.

U prvom poluvremenu Crnogorci su pružili snažan otpor olimpijskim šampionima, u 21. minutu izjednačili su na 11:11 imali nekoliko prilika da povedu, da bi potom posustali pred čvrstom odbranom "trikolora".

U prvom delu zabeležena su i dva crvena kartona, najpre ga je zaradio Ševaljević zbog prekršaja nad Karabatićem, da bi pet minuta kasnije na tribine morao da se preseli i golman Vensan Žerar koji je na grub način presekao kontru Miloša Vujovića.

Blistao je golman Crne Gore Nebojša Simić, fantastičnim odbranama (9 u prvom poluvremenu) nosio je svoj tim, međutim, Francuzi su u nastavku pojačali ritam, konstantno uvećavali prednost koja je u 50. minutu iznosila deset glova razlike (31:21).

Njefikasniji u timu Francuske bio je Dika Mem sa 7 pogodaka, identičan golgeterski učinak imao je Miloš Vujović kod Crne Gore.