EHF Euro 2022: Remi Hrvatske i Holandije

26/01/2022

-

20:04

Tanjug/Tibor Illyes/Pool via AP - Copyright Tanjug/Tibor Illyes/Pool via AP

Rukometna reprezentacija Hrvatske remizirala je sa selekcijom Holandije rezultatom 28:28.

U prvom poluvremenu je bilo poprilično izjednačeno. Hrvatska je tokom većeg dela vodila, ali je na pauzi ipak bilo 15:13 u korist protivnika.

U drugom delu su Hrvati našli pravi ritam i desetak minuta pre kraja imali prednost od tri gola razlike. Međutim, vođstvo se polako topilo i Holanđani su uspeli da izjednače na 27:27. Potom je Tin Lučin pogodio i činilo se da je selekcija Hrvoja Horvata na pragu pobede, ali je Lukas Steins ipak iskoristio poslednje sekunde meča i doneo remi svom timu.

Igrač utakmice bio je sjajni Ivan Martinović koji je uspeo da postigne čak 12 pogodaka i upiše tri asistencije. Međutim, to nije bilo dovoljno za trijumf.

Sastavi:

Holandija: L.Steins 6, Jansen 5, Šagen 4, Burget 4, Ten Velden 3, Bengaem 2, I. Steins 1, Baijens 1, Stavast 1, Šoneker 1, Bumuver, Van Leuven, De Knegt

Hrvatska: Martinović, Šipić, Cindrić, Lučin, Srna, Čupić, Gadža, Gojun, Glavas, Načinović, Pešić, Pilipović