01/06/2022

-

17:19

Pobeda Srbije na debiju Santarelija, odbojkašice posle preokreta nadigrale Belgiju - Copyright MN Press

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije pobedila je Belgiju u prvom kolu Lige nacija sa 3:1 (14:25, 25:16, 25:17, 25:22). Ovo je ujedno i prvi trijumf novog selektora Danijele Santarelija.

Evidentno je bil da Srbija nije ni blizu željene forme, a prvi set je bio prava slika i prilika jedne neuigrane selekcije. Prijem je bio loš, a samim tim i organizacija napada.

Kada se prijem popravio početkom drugog dela igre, povukao je i sve ostale elemente igre na viši nivo i Srbija je ubedljivo dobila naredna dva seta.

U poslednjem, četvrtom setu, Belgija je bila opasnija i imala je velike šanse da izbori taj-brejk ali je Ana Bjelica preuzela odgovornost i u završnici obezbedila trijumf Srbiji.

Ujedno je ona i bila najefikasnija sa 21 osvojenim poenom. Pratile su je Sara Lozo sa 19, Katarina Lazović sa 13 i Maja Aleksić sa 11 poena.