08/07/2022

-

22:30

Odbojkaši Srbije poraženi od Italije u Ligi nacija - Copyright Odbojkaški savez Srbije

Odbojkaši Srbije doživeli su poraz u 10. kolu od Italije rezultatom 3:0 (25:21, 25:14, 25:23) i prilično umanjili šanse da se nađu na Fajnal ejtu Lige nacija.

Ekipa "Azura", trenutno najuspešnija na turniru sa učinkom 9-2, preokrnula je u prvom setu vođstvo "orlova" od 16:14, sa osam uzastpnih poena preuzela kontrolu na terenu i povela sa 1:0.

Nastavili su Italijani u snažnom ritmu i drugi set stekli deset poena prednosti (22:12) i već tada se mogao naslutiti konačan ishod.

Izabranici Igora Kolakovića najviše su pokazali u trećem setu, vodili su 16:10, protivnik je smanjio na 19:18 i potom bolje odradio završnicu za ubedljivih 3:0

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Juri Romano sa 13 poena. Danijele Lavija je zabeležio 11, a Robert Ruso deset. Jedini dvocifreni u timu Srbije bio je Aleksandar Atanasijević sa 15 poena. Kapiten Nemanja Petrić je zabeležio devet poena.