Autor: Tanjug

25/07/2022

-

08:48

Ivana Vuleta ostala bez medalje na SP u Oregonu: Zauzela sedmo mesto, Nemici Malaiki Mihambo pripalo zlato - Copyright Srpski atletski savez

Najbolja srpska atletičarka Ivana Vuleta osvojila je 7. mesto u finalu skoka u dalj na Svetskom prvenstvu u američkom Judžinu.

Svetska šampionka u dvorani, je skočila 6,84 metara u četvrtoj i petoj seriji, što je bilo dovoljno samo za sedmu poziciju, a medalja joj je izmakla za pet santimetara.

Zlatna medalja pripala je olimpijskoj šampionki, Nemici Malaiki Mihambo, koja je skočila 7,12, srebro je osvojila Nigerijka Ese Brume sa 7,02, dok je bronzana Brazilka Letisija Oro Melo sa 6,89 metara.

Ivana Vuleta je do sada osvojila dve medlaje na SP, bronzu 2013. godine u Moskvi 2013. godine i dve godine kasnije u Pekingu.

Srpsku rekorderku već sredinom avgusta čeka je Evropsko prvenstvo u Minhenu gde će pokušati da se okiti zlatnom medaljom.