Četvrtfinale SEHA lige: Nesrećan poraz Vojvodine od Zagreba

17/08/2022

-

19:11

Četvrtfinale SEHA lige: Nesrećan poraz Vojvodine od Zagreba - Copyright MN Press

U četvrtinalu SEHA lige, rukometaši Vojvodine poraženi su u Slanoj bari od Zagreba rezultatom 24:23 (16:12), a pobedonosni pogodak učesnik Lige šampiona postigao je u posledjnim momentima meča.

Mrežu Novosađana u samoj završnici pogodio je Zvonimir Srna čime je obezbedio plasman na fajnal for u Zagrebu koji se igra u septembru.

Ekipa Borisa Rojevića nadoknadila je pet golova minusa iz 28. minuta (16:11), a na poluvremene je imala četiri gola zaostatka (16:12). Novosađani su podigli nivo igre u nastavku, a 16 sekundi pre kraja stigli i do izjednačenja golom Darka Milenkovića. Srna je potom rešio pitanje pobednika golom sa devet metara.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Ivan Čupić sa šest golova, dok je heroj Srna postigao jedan manje. Kod Vojvodine su po po četiri gola postizali Zivan Pešić, Miloš Grozdanović i Baris Puhovski.