19/09/2022

-

16:30 >> 16:35

Mladi odbojkaši Srbije poraženi od Slovenije na EP do 20 godina - Copyright CEV Photo Galleries

Mlada odbojkaška selekcija Srbije zabeležila je ubedljiv poraz od Slovenije 0:3 (18:25, 22:25, 11:25) u trećem kolu EP do 20 godina i tako je umanjila šanse da se bori za medalju.

Posle poraza od Poljske 3:0, izabranici Nedžada Osmankača odigrali su slabo i protiv Slovenije koja je slavila ubedljivo za samo 64 minuta igre.

Brzo su Slovenci stigli u prvom setu do osetne prednosti (14:7), a zatim su ga i dobili uverljivo 25:18.

U drugom setu razigrao se se Luka Stanković i Danilo Ilić, imala je Srbija prednost od 12:8 i 13:9, ali je usledio pad u završnici što su Dino Vinkovič, Rok Bračko, Janez Kržič i ostali igrači Slovenije iskoristili i preokretom stigli do 25:22.

Treći set je bio za zaborav, posle 6:4 usledila je serija Slovenije od sedam poena, bilo je i 23:9, da bi se set završio sa 25:11.

Kod Srbije Luka Stanković je osvojio 13 poena, Danilo Ilić 7, a Jovan Perović 6.

Srbija u narednom četvrtom kolu Grupe "1" igra u sredu od 20.00 časova protiv domaćina Italije.