Srbija startovala porazom od Švedske na Evropskom prvenstvu

04/11/2022

-

22:00

Srbija startovala porazom od Švedske na Evropskom prvenstvu - Copyright Rukometni savez Srbije

U prvom meču grupe B na Evropskom prvenstvu u Sloveniji, rukometašice Srbije su poražene od Švedske rezultatom 27:21 (14:9).

Šveđanke su bolje otvorile meč, u uvodnim minutima nastvaka bile još ubedljivije i nakraju upisale sigurnu pobedu protiv izabranica Uroša Bregara.

Svetla tačka u redovima Srbije bila je golman Kristina Graovac sa 16 odbrana, ali to nije doprinelo boljem rezultatu.

Od samog starta Šveđanke su uspostavile kontrolu na terenu, efikasna je bila Natali Hagman.  U prvih 15 minuta bila je nepogrešiva, četiri puta je zatresla mrežu, dok je na golu sigurna bila Džesika Ride koja je u prvom delu zabeležila sedam odbrana.

Na to se nadovezala slaba igra Srbije u napadu. Izabranice Uroša Bregara u tim momentima su pravili greške u koracima, pogađale staitve i prečke, Ana Kojić je bila neprecizna u kontri....

U 22. minutu Srbija je smanjila zaostatak na 8:7, međutim, pet minuta kasnije bilo je 13:8 za rivalke.

U prvih deset minuta nastavka izabranice Uroša Bregara postigle su samo jedan pogodak. Švedska je za to vreme uvećala prednost na 20:10 i dovele Srpkinje u bezizlaznu situaciju koje su do kraja najviše zahvaljujući sjajnim odbranama Kristine Graovac smanjile na 23:19 ali bez snage za totalni preokret.

Najefikasnija u timu Srbija bile su Aleksandra Stamenić sa 6 i Jovana Kovačević sa 14 pogodaka.

U pobedničkom timu Natali Hagman je postigla 9 pogodaka, a Lin Blom 6.

Naredni duel Srbija igra protiv Danske u nedelju od 20.30 časova.