Debonje zaustavio "pancere": Francuska na Švedsku u polufinalu SP

25/01/2023

-

22:47 >> 22:56

Nikola Karabatić - Copyright Tanjug/AP Photo/Piotr Hawalej

Rukometaši Francuske pobedili su Nemačku 35:28 (16:16) i plasirali su polufinale Svetskog prvenstva, gde će igrati protiv Švedske, koja je prethodno eliminisala Egipat - 26:22 (14:9).

Za razliku od meča između prvaka Afrike i Švedske, duel olimpijskog šampiona i "pancera" je bio daleko efikasniji. Nakon početnog odmeravanja snaga, Nemačka je prva došla do "osetnije" prednosti. Na krilima nadolazeće nade svetskog rukometa, Jurija Knora, povela je 11:7 sredinom prvog poluvremena, da bi "trikolori" uprkos sjajnim intervencijama golmana "pancera" Andreasa Vulfa, izjednačili rezultat pred odlazak na odmor - 16:16.

Za razliku od Nemaca, gde su Johanes Gola i pomenuti Knor vodili glavnu priču na terenu, Francuska je imala veći broj raspoloženih igrača, a listu strelaca dugo su predvodili Ludovic Fabregas i Melvin Ričardson. U drugom poluvremenu "trikolori" su promenili pristup u igri. Sve više su se oslanjali na prepoznatljivu igru u tranziciji. Sa druge strane terena, zaustavili su nalete rivala po desnom boku, gde su najviše pretili Kai Hafner i Kristof Štainert, a veliki doprinos u pobedi dao je i golman Remi Debonje.

Čuvar mreže Francuske bio je fenomenalan među stativama večeras. Istakao se sa čak 16 odbrana i utisak je da su njegove interevencije itekako uticale na energiju "trikolora", koji su posle 18:20 za Nemačku, dodali gas i preokrenuli meč. Sa pet vezanih golova, olimpijski šampion je prvi put na utakmici imao +3 (23:20). Nemačka je na 15 minuta do kraja stigla na posed od izjednačenja, ali nije imala snage za preokret. Francuska se u potpunosti razigrala, pa su "panceri" na kraju morali da polože oružje u Ergo Areni.

Listu strelaca Francuske predvodili su Ludovic Fabregas i Nedim Remili sa po pet golova, dok su se na drugoj strani istakli Johanes Gola sa šest, odnosno Juri Knor sa pet pogodaka.

U drugom polufinalnom duelu sastaće se Danska i Španija.