22/06/2023

-

18:40

Igor Kolaković - Copyright MN Press

Poraz od SAD nije obeshrabrio srpske odbojkaše koji su u veoma dinamičnom i prilično izjednačenom meču šestog kola Lige nacija pobedili Nemačku 3:1 (25:21, 20:25, 25:23, 25:23) i sa skorom 3/3 nalaze se na deobi osmog mesta.

Selektor Igor Kolaković nije bio zabrinut ni posle poraza od SAD jer je video da ekipa polako napreduje. Prvi set je pripao Srbiji 25:21, uz dobru igru kvarteta Petra Krsmanovića, Marka Ivovića, Mirana Kujundžića i Aleksandra Nedeljkovića koji su doneli po četiri poena, uz pet poena iz bloka i jedan iz as servisa.

Nemcima je pripao drugi set, ali kada se lomio rezultat u trećem i četvrtom setu Dražen Luburić je pokazao napadačku snagu, sa 16 poena bio je najproduktivniji srpski odbojkaš. Kujundžić je dodao 14, Krsmanović 13, kapiten Ivović 13, Nedeljković 11. Dobro je funkcionisao i blok, Krsmanović i Nedeljković su zajedno osvojili devet poena.