13/11/2023

-

22:44

Medvedev savladao Rubljova u ruskom okršaju na završnom Mastersu u Torinu - Copyright Tanjug/AP Photo/Antonio Calanni

Ruski teniser Danil Medvedev je slavio protiv sunarodnika 2:0 (6:4, 6:2) Andreja Ruboljova u drugom meču "Crvene grupe" završnog ATP Mastersa u Torinu.

U prvo setu su oba tenisera uspevala da sačuvaju svoj servis sve do rezultata 3:3 kada je Medvedev iskoristio brejk loptu. Čak 12 prilika su imala oba tenisera da oduzmu servis protivniku, ali je bila dovoljna samo jedna kako bi Danil poveo 1:0 u setovima.

Čini se kao da je baš tih sedam neiskorišćenih brejk lopti slomilo Rubljova koji je odmah na početku drugog seta izgubio svoj servis gem. Medvedev je iskoristio periode loše igre protivnika u drugom setu i vrlo brzo stigao i do dva brejka prednosti. Na kraju je rezultat bio 6:2 za konačnih 2:0 u setovima za trećeg igrača sveta.

Medvedev će svoj naredni meč igrati u sredu protiv Aleksandra Zvereva, dok će Ruboljov istog dana odmeriti snage sa Karlosom Alkarazom.