ATP turnir u Sofiji: Pobeda Krajinovića, poraz Kecmanovića

29/09/2021

-

21:30

Krajinović - Copyright MN Press

Srpskom teniseru Filipu Krajinoviću trebalo je nešto više od sat vremena da se plasira u osminu finala turnira u Sofiji.

Trenutno 37. igrač na AT listi lako je izašao na kraj sa domaćin igračem Aleksandrom Lazarovim kojeg je dobio u dva seta rezultatom 6:0, 6:3 i zakazao meč sa Laslom Đereom posle jučerašnjeg trijumfa nad Špancem Pedrom Martinezom.

Iz daljeg takmičenja u Sofiji eliminisan je Miomir Kecmanović, njega je nadigrao Italijan Đanluka Mager sa 2:0 (6:7 (3), 3:6).

Kecmanović je imao priliku da reši prvi set u svoju korist, napravio je brejk u sedmom gemu, ali je već u narednom izgubio svoj servis, pa je italijsnki teniser, trenutno 78. na ATP listi, stigao do vođstva od 1:0 pošto je  bio bolji u taj-brejku rezultatom 7:3.

U meču koji je trajao sat i 39 minuta srpski teniser je u drugom bio ravnopravan do rezultata 3:3, Mager je potom osvojio tri uzastopna gema i plasirao se u četvrtfinale.

Naredni protivnik Italijana biće pobednik iz duela, drugog nosioca turnira, Gaela Monfisa i Belorusa Ilje Ivaške.

Turnir u Sofiji igra se za nagradni fond od 389.270 evra.