-

23:14

Dušan Lajović - Copyright Tanjug/AP Photo/Thibault Camus

Srpski teniser Dušan Lajović poražen je u drugom kolu mastersa u Parizu.

Lajović je izgubio od četvrtog nosioca Aleksandera Zvereva rezultatom 2:0 (6:3, 7:6).

U meču, koji je je trajao 100 minuta, Zverev je poveo sa 3:0 u prvom setu, da bi nalet Lajovića pri rezultatu 3:2 prekinuo zatraživši medicinski tajm-aut. Nemac je otišao u svlačionicu gde mu je ukazana pomoć.

Zverev je servirao u petom gemu, imao 40:15, a onda je Lajović vezao nekoliko sjajnih poena i uspeo da oduzme servis protivniku. Zverev je potom seo na klupu u pauzi između dva gema, ali je onda naknadno zatražio medicinski tajm-aut i otišao u svlačionicu. Po povratku na teren napravio je brejk za 4:2, a posle 37 minuta osvojio prvi set.

U drugom setu nije bilo brejka, Lajović je pri rezultatu 3:2 propustio tri šanse da oduzme servis protivniku. Ušlo se u taj-brejk, u kome je finiš pripao Nemcu.

Zverev će u narednom kolu igrati protiv Grigora Dimitrova koji je savladao Karena Hačanova.