Masters u Parizu: Novak Đoković u polufinalu

05/11/2021

-

18:04

Novak Đoković - Copyright Tanjug/(AP Photo/Francois Mori)

Novak Đoković se plasirao u polufinale mastersa u Parizu pobedom nad Tejlorom Fricom rezultatom 2:0 (6:4, 6:3).

Bio je to neobičan meč koji je obilovao berjkovim na obe strane, naročito u prvom setu.

Na startu meča, Đoković je bio siguran na svom servisu i poveo sa 1:0 a potom napravio brejk za 2:0, međutim, Fric je u narednom gemu odigrao perfektno i bez izgubljenog poena oduzeo servis srpskom teniseru.

Ista situacija viđena je u 8. i 9. gemu Đoković je oduzeo servisu rivalu, a Fric odmah uzvratio. Završnu reč u prvom setu ipak je imao prvi reket sveta, napravio je treći brejk i posle 38 minuta igre, poveo sa 1:0.

Drugi set je počeo novim brejkomm koji je napravio američki teniser, a Đoković već u narednom gemu izjednačio na 1:1, da bi u šestom ponovo bio bolji na sertvisu Frica za vođstvo od 4:2.

Stečenu prednost Đoković je sačuvao i plasirao se u polufinale gde ga čeka Hubert Hurkač koji je bio bolji od  Džejmsa Dakvorta rezultatom 2:1 (6:2, 6:7, 7:5).