Rud zadržao šanse u Torinu: Kameron Nori ispustio set prednosti

18/11/2021

-

13:21 >> 13:22

Rud zadržao šanse u Torinu: Kameron Nori ispustio set prednosti - Copyright AP Photo/Luca Bruno

Norveški teniser Kasper Rud savladao je nakon preokreta Britanca Kamerona Norija 2:1 (1:6, 6:3, 6:4) i tako zadržao šanse za plasman u polufinale Završnog mastersa u Torinu.

Podsetimo, Nori je naknadno pozvan u Torino, usled povrede lakta Stefanosa Cicipasa, koji je posle poraza u prvom kolu od Andreja Rubljova, odlučio da se povuče sa turnira.

Rud je odigrao katastrofalan prvi set, u kom je Britanac ispustio samo jedan gem.

Usledila je bolja igra norveškog predstavnika u drugom setu. Obojica su čuvala svoje servise sve do osmog gema, kada je Rud napravio brejk za 1:1 u meču.

Ponesen dobrom igrom iz drugog seta, Norvežanin je nastavio u istom ritmu i u odlučujućem delu susreta i zahvaljujući brejku iz petog gema, upisao prvu pobedu u Torinu.

Osmi teniser sveta će se za plasman u završnicu takmičenja boriti protiv Andreja Rubljova, dok će Nori odmeriti snage sa Novakom Đokovićem.