Velika borba i poraz Đerea posle dva taj-brejka od Cicipasa

-

10:03

Laslo Đere - Copyright Tanjug/AP/Eduardo Verdugo

Laslo Đere nije uspeo da se plasira u drugo kolo turnira ATP serije u Akapulku.

Poražen je od četvrtog tenisera sveta, Stefanosa Cicipasa iz Grčke. Rezultat je bio 2:0 u setovima (7:6, 7:6).

Viđena je velika borba, a meč je trajao dva sata i 15 minuta igre.

Đere je imao priliku da osvoji prvi set, pošto je pri rezultatu 3:3 oduzeo servis protivniku. Imao je 5:3 i servira, ali je izgubio brejk, a potom je posle velike borbe Cicipas sa 9:7 dobio taj-brejk.

Cicipas je već na startu drugo seta oduzeo servis srpskom teniseru, ali se Đere nije predavao i vratio je brejk. Ponovo je odlučivao 13. gem, u kom je Grk bio nešto ubedljiviji i dobio je meč.

Protivnik Cicipasu u narednoj rundi biće kvalifikant Džefri Volf, koji je na startu turnira iznenadio 21. tenisera sveta Lorenca Sonega pobedom u tri seta.

Srbija će imati predstavnika u drugom kolu. Tu će biti Dušan Lajović koji za protivnika ima Tomija Pola iz SAD.