Čeh briljira u Dubaiju: Veseli savladao Šapovalova, u finalu protiv Rubljova

25/02/2022

-

21:23

Jirži Veseli - Copyright Tanjug/(AP Photo/Ebrahim Noroozi)

Jirži Veseli nastavio je sa dobrim partijama na turniru u Dubaju, posle eliminacije Novaka Đokovića u četvrfinalu, češki teniser pobedio je Denisa Šapovalova rezultatom 2:1 (6:7 (7:9), 7:6 (7:2), 7:6 (7:3) i plasirao se u finale turnira.

U borbi za trofej protivnik će mu biti Rus Andrej Rubljov koji je bio bolji od Poljaka Huberta Hurkača, takođe je slavio rezultatom 2:1.

U izuzetno dramatičnom i ravnopravnom meču koji je trajao tri sata i 12 minuta viđena su tri taj-brejka. Veseli je bolje otvorio meč, oduzeo servis Kanađaninu i poveo sa 3:0, ali je potom njegov protivnik uzvratio na isti način izjednačio na 3:3 i potom taj-brejk rešio u svoju korist sa 9:7.

U drugom setu oba tenisera bila su sigurna na servisu, a u taj-brejku Veseli je bio ubedljiviji i slavio sa 7:2.

Najuzbudljivije je bilo u odlučujućem setu, Čeh je vodio 4:3 i u 8. gemu imao tri brejk lopte koje je Šapovalov spasao, izjednačio na 4:4, a potom i napravio prvi brejk u trećem setu. Servirao je za pobedu, poveo sa 30:15 ali je Veseli našao izlaz iz teške situacije, ponovo izjednačio i potom u taj-brejku nadigrao rivala sa 7:3.