Indijan Vels: Kecmanović bolji od Čilića u maratonskom meču

13/03/2022

-

22:11

Kecmanović - Copyright profimedia

Miomir Kecmanović savladao je u drugom kou Indijan Velsa hrvatskog tenisera Marina Čilića rezultatom 2:1 (6:7 (7:9), 6:3, 7:6 (8:6) ).

U meču koji je trajao 2 sata in 52 minuta, Kecmanović je do trijumfa stigao posle velike borbe, i dva taj-brejka, prvi je izgubio ali je odlučujući, u trećem setu dobio.

Propustio je srpski teniser dobru prilku da i prvi set reši na isti način u svoju korist.  U taj-brejku je poveo sa 4:0, ali je usledio preokret Čilića koji je na kraju bio bolji sa 9:7.

Kecmanović je odlično počeo drugi set, poveo sa 3:0, održavao prednost i kod rezultata 5:3 servirao za izjednačenje na 1:1. Čilić je imao brejk loptu i zicer koji poslao u aut, a pošto nije iskoristio još dve šanse usledilo je poravnanje rezultata.

Kecmanović je odmah u prvom gemu trećeg seta ispustio tri brejk lopte, a do raspleta je došlo u još jednom taj-brejku, u kojem je Srbin poveo sa 3:1 i 4:2 i u završnici bio bolji od Čilića.

Naredni rival Kecmanoviću je pobednik iz duela Van De Zandšulp - Ože Alijasim.