Kraj Nadalove serije: Tejlor Fric osvojio Indijan Vels

21/03/2022

-

09:00 >> 09:35

Tejlor Fric - Copyright Tanjug/AP Photo/Mark J. Terrill

Američki teniser Tejlor Fric osvojio je titulu na mastersu u Indijan Velsu, pošto je u finalu pobedio Španca Rafaela Nadala 6:3, 7:6 (7-5).

Amerikanac je do prvog trofeja u karijeri iz masters serije došao posle dva sata i pet minuta igre.

Trijumfom u finalu Fric je Nadalu naneo prvi poraz posle 21 trijumfa u nizu ove sezone i tako ga sprečio da se izjednači sa Novakom Đokovićem po broju masters titula (37).

Fric je najavio iznenađenje već posle prva četiri gema uvodnog seta, kada je napravio dva brejka, dok je na svom servisu bio siguran. Nadal je pokušao da se konsoliduje u nastavku ali je ipak izgubio prvi deo igre sa 6-3.

Drugi set nam je doneo konkretniju igru oba tenisera. Španac je oduzeo servis rivalu u trećem gemu, ali je Fric već u narednom "uzvratio uslugu". U nastavku su i Fric i Nadal bili sigurni na svojim servisima, pa je ishod odlučen u taj-brejku, gde je više sreće imao dvadeseti teniser sveta.