Masters u Monte Karlu: Dimitrov pobedio Hurkača, Fokina nastavlja da ruši favorite, pao i Fric

15/04/2022

-

18:04

Grigor Dimitrov - Copyright profimedia

Španski teniser Alehandro Davidovič Fokina plasirao se u polufinale Masters turnira u Monte Karlu što mu je najveći uspeh do sada u karijeri.

On je u 1/4 finala posle preokreta savldao Tejlora Frica, aktuelnog šampiona Majamija, 2:6, 6:4, 6:3.

Odlučujući momenat meča dogodio se u poslednjem gemu drugog dela igre kada je Fokina spasio tri brejk lopte, osvojio set i potpuno srušio Fricovo samopouzdanje.

Protivnik u polufinalu biće mu Bugarin, Grigor Dimitrov koji je takođe nakon tri seta pobedio Huberta Hurkača 6:4, 3:6, 7:6.

Poljak je pri rezultatu 5:4 u trećem setu servirao za trijumf, ali je nizom grešaka pružio šansu za povratak Dimitrovu, koju on nije propustio.