Cicipas osvojio Monte Karlo: Grk ukrotio razigranog Davidoviča Fokinu i odbranio trofej u Kneževini

17/04/2022

-

16:31 >> 16:44

AP Photo/Daniel Cole - Copyright Tanjug/ AP Photo/Daniel Cole

Peti teniser sveta, Stefanos Cicipas osvojio je Masters u Monte Karlu pobedom nad Alehandrom Davidovičem Fokinom 6:3, 7:6.

Španac je sa puno samopouzdanja ušao u ovaj duel i zaista namučio Cicipasa.

Iako je pretrpeo brejk u trećem gemu, odmah ga je vratio. Grk je igrao konstantno, bez puno grešaka i napravio odlučujući brejk u osmom gemu, a zatim ga potvrdio i tako osvojio set.

Drugi set je bio još neizvesniji od prethdnog. Peti teniser sveta je oduzeo servis protivniku i pri rezultatu 5:4 servirao za meč, ali kada se činilo da je sve gotovo, Fokina se vratio i izjednačio.

Set je otišao u taj-brejk u kome je Španac poklekao i nije pružio veliki otpor Cicipasu koji je odbranio titulu osvojenu prošle godine.

Cicipas je došao do druge Masters 1000 titule.