Zverev "preživeo" Čilića: Nemac u trećem kolu Mastersa u Madridu

04/05/2022

-

16:37

Aleksadar Zverev - Copyright AP Photo/Paul White

Nemački teniser Aleksandar Zverev plasirao se u treće kolo Mastersa u Madridu, pošto je nakon preokreta pobedio Hrvata Marina Čilića sa 2:1, po setovima 4:6, 6:4, 6:4.

Olimpijski šampion je bolje otvorio meč i ubrzo poveo 4:2 u uvodnom setu, ali je Čilić podigao stepen igre u nastavku i sa četiri vezana gema došao do vođstva u setovima.

Iako se hrvatski teniser pokazao kao konkurentan protivnik, Zverev je u drugom delu igre uspeo da se konsoliduje i dođe do izjednačenja zahvaljujući brejku iz trećeg gema.

U finišu drugog seta Čilić je imao izgledne prilike da vrati meč u neizvesnost, međutim, u ključnim trenucima, u osmom gemu nije odigrao na nivou, propustio je tri brejk lopte, a potom još jednu u 10. gemu i šansa je propala.

Ponesen dobrom igrom iz prethodnog seta, Nemac je odlučujući dobio uz pomoć brejka iz prvog gema i tako nakon dva sata i 15 minuta velike borbe, zakazao mesto u trećem kolu turnira, gde će odmeriti snage sa pobednikom meča Korda - Muzeti.