06/05/2022

-

22:26

Cicipas u Madridu - Copyright Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez

Stefanos Cicipas treći je polufinalista Mastersa u Madridu. Grk je posle dva sata igre pobedio Andreja Rubljova 2:1 (6:3, 2:6, 6:4) i igraće sutra protiv boljeg iz meča Ože Alisiame - Zverev.

Cicipas je dobro otvorio meč, napravio je brzi brejk i poveo 3:0. Dobro je Grk servirao, Rubljov nije imao odgovor na njegovu sigurnu igru i pogotovo servis. Posle 38 minuta prvi set je pripao petom igralu sveta sa 6:3.

Do šestog gema drugog seta teniseri su čvrsto držali servis, da bi Rubljov napravio dva brejka i sa četiri uzastopna gema izjendačio 6:2.

U odlučujučem setu teniseri su držali svoj servis. Ruski teniser se malo više mučio, Grk je pritisakao i nije uspevao da ga prelomi sve do devetog gema. Odigrao je Stefanos perfektan gem, poveo je sa 5:4 i servirao za polufinale.

Rubljov se nije dao, imao je dve brejk lopte i nije izdržao pritisdak Cicipasa koji je iskoristio prvu meč loptu 6:4.