Krajinović posle dva taj-brejka pobedio Tijafoa, u narednom kolu protiv Rubljova

08/05/2022

-

13:33

Filip Krajinović - Copyright MN Press

Srpski teniser Filip Krajinović savladao je u prvom kolu masters turnira u Rimu Frensisa Tijafoa 7:6, 7:6 i tako po treći put pobedio Amerikanca.

Tokom prvog seta nije bilo brejkova, oba igrača su bila sigurna u svojim servis gemovima, pa je taj-brejk odlučivao o pobedniku ovog dela igra.

Krajinović je bio konstantniji i pri rezultatu 7:7 napravio je mini-brejk koji je poen kasnije i potvrdio i došao do prednosti od 1:0.

Drugi set nije dobro počeo za Krajinovića, srpski as je izgubio svoj servis već u prvom gemu, ali je uspeo da vrati brejk i izjednači na 4:4. Ponovo se otišlo u taj-brejk, treći u poslednja dva duela za Srbina.

U njemu je Krajinović prvi napravio mini-brejk, ali je Tijafo uspeo da se vrati u set. Ipak, popustio je na kraju i srpski teniser je došao do pobede.

Protivnik u narednoj rundi Krajinoviću će biti osmi teniser sveta, Andrej Rubljov.