23/05/2022

-

13:14

Filip Krajinović pobedio Rajlija Opelku u prvom kolu Rolan Garosa - Copyright Tanjug/(AP Photo/Alessandra Tarantino)

Srpski teniser Filip Krajinović savladao je Rajlija Opelku sa maksimalnih 3:0 i tako obezbedio plasman u drugo kolo ovogodišnjeg izdanja Rolan Garosa.

Po setovima je bilo 7:6, 6:2, 6:3, a meč je trajao nešto manje od dva sata.

Tokom prvog seta, nijedan teniser nije uspeo da napravi brejk, te je pobednik rešen u taj-brejku u kome je Krajinović prikazao sigurnu i mirnu igru u odlučujućim poenima.

Kako se meč razvijao tako je Krajinović sve bolje reternirao moćne Opelkine servise koji u proseku idu preko 210 kilometara na čas. U drugom delu igre Filip je uspeo čak dva puta uspeo da oduzme servis protivniku i rutinski privede set kraju.

U trećem setu, pri rezultatu 4:3 u korist srpskog tenisera, Opelka je popustio i bez osvojenog poena izgubio svoj servis gem, što Filip nije propustio i lako priveo meč kraju.

Što se naredne runde tiče, Krajinović će se sastati sa boljim iz duela Gojo - Đanesi koji je u toku.